Kurban Vekalet Sorgulama

Kurban Vekalet Sorgulama

1) Kurbanlık Seçimi

Kurban Bayramı öncesinde Türkiye’de ve yurt dışında kesim yapılacak ülkelerde, kurbanlık vasfı taşıyan hayvanlar Atik Valide görevlileri tarafından özenle seçilir.

2) Kesimhane Ve Kasap Seçimi

Yurt içinde ve yurt dışında kesimlerin yapılacağı yerlerde, kurban kesimlerinin sorunsuz ve İslâmi usullere uygun olarak yapılabileceği, kesimler için gerekli teknik altyapıya sahip ve Müslüman kasapların istihdam edildiği kesimhanelerle anlaşma yapılır. Kesimlerin dernek gözlemcilerinin denetiminde yapılması sağlanır.

3) Gözetim Ve Denetim

Kesim esnasında tüm dini kurallara titizlikle riayet edilirken kurbanlar noter yetkilisi, din görevlisi, yerel makam yetkilisi ve Atik Valide görevlileri gözetiminde bağışçıların isimleri tek tek okunarak, sırayla kesilir. Her bir büyük baş hayvan kesiminde ise 7 hisse sahibinin adı sırayla okunduktan sonra kesim gerçekleştirilir.

5) Paketleme Ve Sevk

Kesim sonrası soğuk hava depolarında dinlendirilen  etler yağ ve sinirlerinden ayrılarak 5 kilogram kemiksiz et olarak paketlenir. Paketlenen etler, şoklanarak dondurulur ve kesim merkezlerinden dağıtımların yapılacağı merkezlere soğuk hava tertibatlı araçlarla gönderilir.

6) Adrese Teslim Dağıtım

Dağıtım merkezlerine getirilen şoklanmış paketlerdeki kurban etleri, tarafımızdan hiç bekletilmeden önceden belirlenmiş medreselere ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edilir.

7) Bilgilendirme

Yurt için ve yurt dışında yapılan kesimlerimiz derneğimiz personeli tarafından denetlenmekte ve tüm kesimler kayıt alınarak videoları kurban bayramından sonra bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

 

KURBAN BAĞIŞIMI NASIL YAPABİLİRİM ?

Genel Merkez, Stantlar Ve Şubeler Yoluyla Bağış
Atik Valide’nin İstanbul’daki Genel Merkezini veya şubelerini ziyaret ederek nakit bağışta bulunabilirsiniz.

Banka Yoluyla Bağış
Kurban bedelini tahsilat ekranlı bankalardan veya Atik Valide hesap numaralarından yatırarak bağışınızı yapabilirsiniz. Bağışınızı yaparken mutlaka açıklama kısmında, isim, telefon bilgilerinizi yazarak “kurban” ibaresini de kullanmalısınız.

Online Bağış
Atik Valide’nin online bağış sitesi www.atikvalide.org.tr adresinden bulunan “Kurban Bağışı” sekmesini kullanarak kurban bağışı yapabilirsiniz.

Telefonla Bağış
0212 822 23 24 numaralı telefonu arayarak Atik Valide çağrı merkezine ulaşabilir, görevli personellerimizin yardımlarıyla kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

PTT İle Bağış
Bankalara ulaşmanın güç olduğu bölgelerde geniş PTT şube ağı sayesinde 13861981 numaralı Atik Valide hesabına kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

KURBAN ONLARA BAYRAM OLSUN

Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun. (Hadis-i Şerif)

1 yıl boyunca evine hiç et girmemiş ihtiyaç sahiplerine taze et ulaştırdık.

Kara kıta Afrika’da gerçekleştirilen Kurban organizasyonu kapsamında binlerce ihtiyaç sahibinin yanında olduk. Yüzyıllar boyunca Avrupalı büyük(!) devletler tarafından sömürülen, sonrasında açlık ve sefalet içerisinde kaderine terkedilen kara kıta Afrika’daki fakir halka desteklerinizle kesilen kurbanlar sayesinde taze et ulaştırdık. Çoğunlukla Uganda’nın Bendegiri bölgesinde kurban etlerini belirli düzen içerisinde önceden belirlenmiş olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

UNUTMAYIN!
Kurban bağışınızı nasıl yaparsanız yapın, mutlaka bir Atik Valide yetkilisine sözlü veya yazılı vekâletinizi vermeyi unutmayın!

Şimdi Bağış Yap